منو
سبد خرید شما

سرلاک خوری

یکی از پر استفاده ترین ظروف غذاخوری کودک که برای دادن غذاهای کمکی به کودک مورد استفاده قرار می گیرد، سرلاک خوری می باشد.

کودکی که 6 ماه عادت کرده از طریق مکیدن تغذیه کند و شیرمادر یا شیر خشک را از طریق مکیدن بخورد، حال باید به قاشق عادت کند و ابتدا غذاهای نیمه جامد و به تدریج غذاهای جامد را بخورد.

برای اینکه مادر بتواند غذاهای نیمه جامد همچون سوپ و آش میکس شده و سرلاک و حریره بادام و فرنی را به کودک بدهد می تواند از سرلاک خوری استفاده کند.

شکل ظاهری این وسیله مشابه با شیشه شیر دارد اما در قسمت سری آن به جای سرشیشه قاشق تعبیه شده است.  

سرلاک خوری به کودک می آموزد که به تدریج از شیشه شیر فاصله بگیرد و به خوردن غذاها با قاشق عادت کند.

بدنه ی سرلاک خوری و جنس قاشق آن سیلیکونی است و مادر می تواند غذای نیمه جامد را در آن بریزد و با فشار دادن بدنه، غذا در قاشق قرار می گیرد و کودک می تواند این بار بدون مکیدن غذاها را نوش جان کند.

خرید انواع سرلاک خوری نوزاد

در هنگام خرید سرلاک خوری توجه داشته باشید که فاقد مواد مضر شیمیایی BPA باشد و وقتی مواد غذایی گرم در آن قرار می گیرد مواد شیمیایی را وارد بدن کودک نکند.

به شست و شو و بهداشت آن توجه داشته باشید و آن را با آب گرم و مایع شوینده توسط شیشه شور کاملا بشویید و با دستمال تمیز خشک کنید.

اگر کودک شما بد غذا است و وقتی بیمار می شود در مقابل خوردن غذاهای مختلف مقاومت می کند، شما می توانید غذا را میکس کرده و در سرلاک خوری بریزید تا راحت تر بخورد.

شما دوستان عزیز می توانید انواع سرلاک خوری با برندهای نابی، ریکانگ، چیکو، رووکو، کیدزمی، مادرکر، کیکابو و ... را از طریق فروشگاه اینترنتی شمیم بیبی خریداری نمایید.

سوالات متداول

سرلاک خوری چیست و طرز استفاده از آن به چه صورتی می باشد؟

یکی از ظروف غذاخوری کودک که عملکردی بسیاری ساده دارد و شامل یک مخزن برای ریختن مواد غذایی و یک قاشق می باشد، بخش قاشق به بدنه متصل شده است و قابل جداسازی می باشد. مادر می تواند سرلاک یا سایر غذاهای نیمه جامد را در سرلاک خوری بریزید و با فشار دادن بدنه، کودک از طریق قاشق غذاها را دریافت کند و به تدریج از شیشه شیر فاصله گرفته و غذا خوردن با قاشق را بیاموزد.

با استفاده از سرلاک خوری چه نوع مواد غذایی را می توانید به کودک خود بدهید؟

سرلاک خوری کودک برای خوردن غذاهای مایع و جامد مناسب نیست. برای غذاهایی همچون آش و سوپ میکس شده یا سرلاک و سایر غذاهای کمکی که نیمه جامد هستند و بافت یکنواختی دارند مناسب است. اگر می خواهید مایعات را به کودک بدهید می توانید از شیشه شیر استفاده کنید و اگر می خواهید غذاهای جامد به فرزند خود بدهید می توانید با قاشق غذا را به کودک خود بدهید.

سرلاک خوری برای کودکان در چه گروه سنی مناسب است؟

اگر کودک شما هنوز شیرخوار است و پزشک مجوز برای خوردن غذاهای کمکی به کودک نداده است لازم نیست از سرلاک خوری استفاده نمایید. برای کودکان بالای 6 ماه که می خواهید غذای کمکی را شروع کنید و در ابتدا بهتر است غذاهای نیمه جامد همچون حریره بادام و فرنی و سرلاک به کودک بدهید مناسب است.

آیا سرلاک خوری می تواند جایگزین مناسبی برای شیشه شیر یا بشقاب و قاشق باشد؟

هر ظرف غذاخوری که کودک استفاده می کند جایگاه خودش را دارد و هیچ ظرفی نمی تواند جایگزین ظرف دیگری شود. شیشه شیر از بدو تولد کودک برای کودکانی نمی توانند شیرمادر بخورند پیشنهاد می شود و برای خوردن آبمیوه نیز استفاده می شود. بشقاب و قاشق و چنگال هم برای غذاهای جامد استفاده می شود اما سرلاک خوری فقط برای غذاهای نیمه جامد و میکس شده و یکنواخت مناسب می باشد.

مدل: 3040
سرلاک خوری بزرگ ریکانگ Rikang مدل 3040 ریکانگ برای آشنایی کودک با قاشق مورد استفاده قرار می گیرد و کودک می تواند توسط آن غذاهای نیمه جامد همچون حریره بادام، فرنی و … را بخورد. جنس قاشق آن سیلیکونی و قابل انعطاف است. در دو رنگ بندی زرد و آبی ارائه شده است. برای انواع غذاهای کمکی همچون سوپ..
122,000 تومان
مدل: سرلاک خوری
اگر کودکتان به سن 6 ماه رسیده و می خواهید غذای کمکی همچون پوره، سوپ، فرنی و ... به کودک بدهید اما فرزندتان عادت کرده از شیشه شیر استفاده کند و قاشق را دوست ندارد، می توانید به منظور آشنایی کودک با قاشق از سرلاک خوری کودک چیوکو chioco استفاده نمایید. ویژگی های سرلاک خوری کودک چیوکو:مناسب برای..
85,000 تومان
مدل: 2231
سرلاک خوری 150 میلی لیتری همراه قاشق مایا Maya برای تغذیه کودکان بالای 6 ماه که غذای کمکی را برای آنها آغاز کرده اید مناسب می باشد.برای اینکه از سن 6 ماهگی به بعد بتوانید انواع غذاهای کمکی نیمه جامد همچون سوپ، فرنی و سرلاک را به کودک بدهید می توانید از سرلاک خوری مایا استفاده نمایید. این سرل..
42,500 تومان
مدل: 3771
سرلاک خوری کودک رووکو Rovco برای کودکان بالای شش ماه که می خواهند غذاهای کمکی همچون حریره بادام، فرنی، سرلاک و سویق و ... را بخورند مناسب می باشد. به کودک اشتیاق خاصی می دهد تا انواع غذاهای نیمه جامد را توسط قاشقی که در قسمت سری آن قرار گرفته بخورد. ویژگی های سرلاک خوری کودک رووکو:شامل چ..
430,000 تومان
مدل: 05001
سرلاک خوری تمام سیلیکون نابی Nuby با جنس سیلیکونی نرم و منعطف برای آموزش استفاده از قاشق به کودک برای غذاهای کمکی بهترین وسیله می باشد.دادن غذاهای نیمه جامد همچون سوپ، فرنی، سرلاک و پوره به کودک کار سختی است زیرا کودک به مکیدن عادت کرده و در مقابل غذا خوردن با قاشق مقاومت می کند.سرلاک خوری م..
680,000 تومان
مدل: 5591
سرلاک خوری با بدنه منعطف نابی Nuby بهترین وسیله برای آموزش استفاده از قاشق در سن 4 ماهگی به بالا است که شما می توانید توسط آن فرنی، سوپ، حریره بادام و سایر خوراکی های نیمه جامد و مایع را به کودک بدهید.کودکی که به خوردن شیر از سینه مادر و شیشه شیر عادت کرده است، به سختی می تواند با قاشق ارتباط بر..
520,000 تومان
مدل: 3039
سرلاک خوری ریکانگ (Rikang) کد 3039 می تواند وسیله ای مناسب جهت شروع غذای کمکی برای کودک دلبند شما باشد.  قبل از سن 4 ماهگی، دادن غذای کمکی به کودک توصیه نمی شود زیرا سیستم گوارشی کودک برای غذایی غیر از شیر آمادگی ندارد.اما بین بازه زمانی 4 تا 6 ماهگی می توانید غذای کمکی را با تجویز پزشک شروع..
110,000 تومان
سرلاک خوری کودک چیوکو chioco مدل 119124
ناموجود
مدل: 119124
سرلاک خوری کودک چیوکو chioco مدل 119124 با کیفیت عالی و طراحی زیبا مناسب برای دادن غذاهای کمکی نیمه جامد به کودک دلبند شما می باشد.اگر می خواهید به کودکان خود غذای کمکی بدهید ولی آنها از غذا خوردن با قاشق خوششان نمی آید و در مقابل غذا خوردن با قاشق مقاومت می کنند، می توانید با استفاده از سرلاک خ..
سرلاک خوری قاشق دار کیکا بو kikka boo
ناموجود
مدل: سرلاک خوری
سرلاک خوری قاشق دار کیکا بو kikka boo با شکل ظاهری زیبا و کیفیتی که دارد برای آموزش غذا خوردن با قاشق به کودک مناسب می باشد.کودک از زمانی که در شکم مادر است عادت به مکیدن دارد، این میل به مکیدن نیز پس از تولد ادامه پیدا می کند.اما وقتی کودک به سن 4 ماهگی می رسد و مادر غذای کمکی را برای کودک ..
سرلاک خوری کودک 90 میلی لیتری وی کر Wee Care
ناموجود
مدل: U205
سرلاک خوری وی کر بهترین وسیله برای از شیر گرفتن کودکان است به این صورت که با این وسیله کودک را با غذاهایی به غیر از شیر آشنا میکنید و کودک توسط سری سرلاک خوری که عمدتا یک قاشق پلاستیکی یا سیلیکونی است غذا را میخورد. سرلاک خوری وی کر مناسب برای خوراندن کلیه غذاهای نیمه جامد به کودک است. این س..
نمايش 1 تا 12 از 16 (2 صفحه)

مشتری گرامی این محصول در حال حاضر موجود نیست لطفا فرم را پر کنید تا در صورت موجود شدن به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات