دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید ساک لوازم نوزاد و کودک

اگر در حال خرید سیسمونی هستید و خود را برای آمدن مسافر کوچولو و عضو جدید خانواده که در راه است آماده می کنید، باید بدانید که یکی از لوازم ضروری که باید در خرید آن دقت کنید، ساک لوازم نوزاد و کودک است.

برای اینکه کودک شما در تمام شرایط و لحظاتی که در خارج از منزل هستید احساس راحتی کند، باید بتوانید به تمامی وسایل مورد نیاز و ضروری او دسترسی داشته باشید.

در چنین شرایطی باید وسایل کودک را در ساک مناسبی قرار دهید و هر جا که نیاز داشتید از وسایل استفاده نمایید.

با شمیم بی بی همراه باشید تا در ادامه شما را با راهنمای خرید ساک لوازم نوزاد و کودک آشنا کنیم.

برای خرید انواع ساک لوازم نوزاد و کودک کلیک نمایید. 

راهنمای خرید ساک لوازم نوزاد

انواع ساک لوازم نوزاد و کودک:

کوله پشتی:

به تازگی کیف هایی بصورت کوله پشتی برای قرار دادن لوازم نوزاد و کودک طراحی شده است.

حمل این گونه کیف ها برای مادرانی که همزمان می خواهند کودک را در آغوش بگیرند یا از آغوشی نوزاد استفاده نمایند یا دسته ی کریر و کالسکه را در دست بگیرند بسیار مناسب است.

این گونه کیف ها فشار و سنگینی کیف را بین دو شانه تقسیم می کند و فشار شدیدی را بر یک دست یا شانه ی مادر یا پدر وارد نمی کند.

کیف های آویز یا رودوشی:

این گونه کیف ها معمولا سایز کوچکتر دارند و بصورت یک طرفه یا کج می توانید بند بلند آنها را بر روی دوش بیاندازید و حمل کنید.

این گونه کیف ها معمولا به یک طرف شانه و کتف فشار وارد می کنند، اما برای مهمانی رفتن استفاده همزمان پدر و مادر مناسب می باشد.

ساک دستی:

این گونه ساک ها اصولا فضای بزرگی دارند و از قدیم برای قرار دادن وسایل نوزاد و کودک مورد استفاده قرار می گرفتند.

برخی از این کیف ها دارای بندهایی هستند که قابل نصب به دسته ی کالسکه می باشند که حمل و جابجایی آنها را آسان تر می کند.

خرید کوله پشتی لوازم نوزاد و کودک

راهنمای خرید ساک لوازم نوزاد:

اندازه ساک:

بسیاری از خانم های جوان هنگام رفتن به مهمانی از کیف های کوچک و پاسپورتی که باید قرار دادن موبایل و کیف پول مناسب است استفاده می کنند اما پس از بچه دار شدن همه چیز تغییر می کند.

کیف های کوچکی که داشتید نمی تواند جوابگوی تمام لوازم ضروری کودک و مادر باشد و باید ساکی خریداری نمایید تا بتوانید پوشاک نوزاد، شیر خشک، زیرانداز تعویض نوزاد، شیر خشک، شیردوش، پد سینه شیردهی، پستانک، شیشه شیر و … را در آن قرار دهید.

پس در هنگام خرید به ابعاد و اندازه ساک لوازم کودک توجه داشته باشید تا بعدها مجبور نشوید بجای یک ساک بزرگ، چندین ساک کوچک را با خود حمل کنید.

اگر فرزندان شما دو قلو یا چند قلو هستند سعی کنید ساکی خریداری نمایید که ظرفیت بیشتری داشته باشد و بتوانید وسایل دو یا چند کودک را در آن بگذارید.

داشتن جیب های کافی:

برخی از ساک های لوازم کودک به خوبی سازماندهی شده و در داخل آنها چندین جیب زیپ دار و چسبی تعبیه شده است.

در این ساک ها شما می توانید لوازم کودک را بصورت جداگانه قرار دهید و در چنین شرایطی پیدا کردن و دسترسی به وسایل آسان تر می شود.

در این گونه کیف ها شما می توانید لوازم مادر و کودک را جداگانه قرار دهید.

برخی از کیف ها در طرفین دارای جیب هایی هستند که شما می توانید شیشه شیر کودک و قمقمه و فلاسک را جداگانه قرار دهید تا با حرکت کردن مایعات ریزش پیدا نکنند.

همچنین برخی از کیف ها دارای یک جیب جداگانه در قسمت پشتی می باشند که می توانید لباس های کثیف یا پوشک نوزاد را در آن قرار دهید.

تمیز کردن و شستشوی آسان:

باید به نحوه ی تمیز کردن و شست و شوی کیف لوازم نوزاد توجه داشته باشید، زیرا کیف کودک به دلیل استفاده بیش از حد به سرعت کثیف می شود.

برخی از کیف ها همچون ساک های لوازم کودک برند لوئیس آنجلز از جنس چرم مصنوعی می باشند و با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شوند.

برخی دیگر از کیف ها نحوه ی شست و شوی آسانی دارند و با آب گرم و مایع شوینده به سرعت شسته و خشک می شوند.

انواع ساک لوازم نوزاد و کودک

رنگ و طرح ساک:

می توانید رنگ ساک را با سایر لوازم سیسمونی نوزاد همچون کالسکه، کریر و … ست نمایید.

همچنین برخی از سرویس های کالسکه و کریر دارای ساک لوازم کودک نیز می باشند که کاملا با سرویس کالسکه ست است.

اما برخی از والدین ترجیح می دهند کیف هایی با رنگ مشکی و طرح اسپورت و ساده خریداری نمایند که علاوه بر مادر، پدر نیز به راحتی بتواند آن را جا به جا کند.

سبک و سهولت در جابجایی کیف:

برخی از کیف ها وزن زیادی دارند و وقتی وسایل را در داخل آن قرار می دهید جابجایی آن مشکل می شود.

در خرید ساک لوازم کودک دقت داشته باشید و کیفی خریداری نمایید که وزن سبکی داشته باشد تا با قرار لوازم مادر و کودک در آن افزایش وزن شدیدی نداشته باشد و بتوانید به راحتی آن را حمل نمایید.

توجه به ظاهر کیف:

به ظاهر کیف هنگام خرید دقت داشته باشید، کیف به سه صورت دستی، رو دوشی و کوله پشتی قابلیت حمل دارند.

ساک هایی که حالت کوله پشتی دارند نسبت به دو نوع دیگر راحت تر جا به جا می شوند زیرا مادر کوله پشتی را بر روی دوش خود می اندازد و دست هایش آزاد است.

با دست های آزاد می تواند کودکش را حمل کند یا دسته ی کالسکه و کریر را در دست بگیرد.

برخی ساک های لوازم کودک به هر صورت دستی و رو دوشی و کوله پشتی قابل حمل هستند اگر بتوانید چنین کیف هایی خریداری نمایید هر طور که بخواهید می توانید کیف را جابجا نمایید.

جنس کیف:

جنس پارچه هایی که در دوخت ساک لوازم کودک استفاده می شود با یکدیگر متفاوت هستند که باید هنگام خرید به جنس آن توجه داشته باشید.

می توانیم از پارچه هایی که در دوخت ساک لوازم کودک استفاده می شود به پارچه کتان، چرم مصنوعی، نایلون میکروفایبر و … اشاره کنیم.

کیف هایی که ضد تعریق و ضد آب هستند کیفیت بالاتر و داوم بیشتری در شرایط مختلف دارند.

خرید کیف مادر و کودک

برند:

برندهای مختلفی در زمینه ی تولید ساک لوازم مادر و کودک فعالیت می کنند که ما از مطرح ترین این برندها می توانیم به لوئیس آنجلز، کاپلا، اوکی داگ، گراکو … اشاره کنیم.

قیمت:

در هنگام خرید فروشنده آپشن ها و ویژگی های ساک را برای شما مطرح می کند و براساس آپشن هایی که یک کیف دارد قیمت آن مشخص می شود.

اگر شما بودجه ی مشخصی را برای خرید ساک لوازم کودک در نظر گرفته اید، میزان بودجه ی خود را با فروشنده مطرح کنید تا بهتر مورد راهنمایی قرار بگیرید.

ملزومات:

برخی از ساک های لوازم کودک دارای ملزوماتی همچون ساک لباس کثیف کودک، کیف عایق شیشه شیر و زیرانداز تعویض نوزاد هستند.

در صورتی که می خواهید این ملزومات را همیشه به همراه داشته باشد و نمی خواهید جداگانه آنها را خریداری نمایید می توانید کیفی خریداری نمایید که دارای لوازم گفته شده در بالا باشد.

سوالات متداول

در خرید ساک لوازم نوزاد و کودک باید چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟

اندازه ساک و جا دار بودن آن بسیار مهم است، داشتن چندین جیب باعث می شود شما بتوانید لوازم کودک را بصورت جداگانه در بخش های مختلف آن قرار دهید، روش شستشو و تمیز کردن کیف مادر با اهمیت است، رنگ و طرح ساک بستگی به سلیقه ی مادر دارد، جنس کیف و ضد آب بودن آن، توجه به برند معتبر، داشتن ملزوماتی همچون زیرانداز تعویض نوزاد و ...، نحوه ی حمل آن بصورت دستی و رودوشی و کوله پشتی و ... از نکاتی است که باید در خرید ساک لوازم نوزاد و کودک به آنها توجه کنید.

بهتر است ساک لوازم نوزاد و کودک به چه صورتی قابل حمل و جابجایی باشد؟

شما باید اول شرایط خود را در نظر بگیرید که حمل کیف به چه صورتی برای شما راحت تر است، برخی ساک دستی را ترجیح می دهند برخی دیگر کوله پشتی یا رو دوشی. برای مادرانی که به تنهایی می خواهند هم کودکشان را در آغوش بگیرند و هم کیف لوازم کودک را حمل کنند بهتر است ساک هایی خریداری کنند که امکان جابجایی بصورت کوله پشتی را داشته باشد، زیرا دست های مادر در این حالت آزاد است و می تواند کودک را در آغوش بگیرد.

آیا داشتن ملزوماتی همچون زیرانداز تعویض با ساک لوازم کودک ضروری است؟

برخی از ساک های لوازم نوزاد و کودک دارای ملزوماتی همچون زیرانداز تعویض نوزاد، ساک برای قرار دادن لباس های کثیف نوزاد و یک کیف عایق هستند که می توانید شیشه شیر یا فلاسک کودک را در آن قرار دهید. اگر شما می خواهید این ملزومات را بصورت جداگانه خریداری کنید و همه جا با خود به همراه داشته باشید بهتر است کیفی بخرید که دارای این امکانات باشد. اما اگر این ملزومات را جداگانه خریداری کرده اید می توانید یک کیف ساده بدون این تجهیزات تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا