دسته‌بندی نشده

آیا صندلی ماشین کودک تاریخ انقضا دارد؟+ تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک

آیا صندلی ماشین کودک تاریخ انقضا دارد؟، آیا صندلی ماشین کودک پس از مدتی تاریخ مصرف گذشته می شود؟ و …

یکی از گران ترین لوازم سیسمونی نوزاد صندلی ماشین است که بخاطر رابطه مستقیمی که با امنیت و سلامت کودک دارد، به هیچ وجه نباید از خرید آن صرفه نظر کنید.

اما برخی والدین به دلیل هزینه گزافی که برای صندلی ماشین کودک باید پرداخت کنند، یکبار آن را خریداری می کنند و دلشان می خواهد پس از تولد سایر فرزندانشان نیز از آن استفاده نمایند.

برخی دیگر از والدین تصمیم می گیرند که به جای خرید صندلی ماشین برای کودک خود آن را از سایر فامیل ها قرض بگیرند یا دست دوم آن را برای کودک خود خریداری نمایند.

برای مشاهده و خرید صندلی ماشین کودک کلیک نمایید.

تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک:

اما در این میان سوالی که مطرح می شود این است که آیا صندلی ماشین تاریخ انقضا دارد؟

بله، بصورت خیلی مختصر و مفید می توانیم به شما بگوییم که عمر صندلی ماشین خودرو در حدود 6 تا 10 سال پس از تاریخ تولید است.

برندهای مطرحی همچون Britax و گراکو ودر سایت خود این مدت زمان را برای تاریخ مصرف صندلی ماشین کودک اعلام کرده اند.

البته توجه داشته باشید که اگر این مدت زمان از عمر یک صندلی ماشین گذشته باشد، استفاده از آن غیر قانونی نیست و کسی بابت استفاده از آن شما را جریمه نخواهد کرد.

اما مطمئنا سلامتی فرزندتان برای شما از هر چیز دیگری با اهمیت تر است و شما دلیل اینکه اینقدر هزینه می کنید و صندلی ماشین برای کودک خود خریداری می کنید این است که در صورت تصادف کودک شما ایمن و سلامت بماند.

آیا صندلی ماشین کودک تاریخ انقضا دارد؟

چرا تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک می گذرد؟

فرسودگی:

یکی از پر مصرف ترین وسایل کودک صندلی ماشین کودک می باشد، بخصوص اگر کودک شما روزی چندین بار با اتومبیل از خانه بیرون بیاید.

اگر کودک خود را با اتومبیل به مهدکودک، سوپرمارکت، خرید لباس و سایر لوازم و گردش و تفریح و مسافرت می برید پس صندلی ماشین کودک بیش از حد در حال استفاده است.

اگر در شهری زندگی می کنید که دمای هوا در آن منطقه بالا است و صندلی ماشین روزانه چندین ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد، به مرور زمان پلاستیک آن فرسوده می شود.

همچنین پارچه و کمربند و سایر تجهیزات نیز به مرور زمان و با استفاده های مکرر کیفیت اولیه خود را از دست خواهند داد.

تغییر استانداردها و قوانین:

تولید کنندگان صندلی های ماشین و انجمن هایی همچون آکادمی اطفال آمریکا مداوم در حال انجام تست تصادف و ایمنی بر روی صندلی ماشین های کودک هستند.

با فناوری و تکنولوژی و ویژگی های جدید و انجام تست تصادف های متعدد به مرور زمان ایمنی صندلی خودرو افزایش می یابد و این موضوع امنیت کودک را بالاتر می برد.

حالتی را تصور که وزن خاصی برای صندلی ماشین در عقب تعریف شده باشد و با گذشت زمان دستورالعمل وزن تغییر یابد.

برخی از سازندگان با ویژگی های جدیدی که به محصولات خود اضافه می کنند، محصولات قبلی را توقف تولید می کنند تا ایمنی کودک بیشتر فراهم شود.

این موضوع باعث می شود که تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک شما به اتمام برسد و محصول دیگری از سوی تولید کننده جایگزین آن شود.

محدودیت تست سازنده:

برندهای معتبر تولید کننده صندلی خودرو کودک همچون چیکو و گراکو و … وقتی آزمایشاتی را روی یک صندلی ماشین انجام می شود، این موضوع را در نظر نمی گیرند که شما 17 سال پس از خرید یک صندلی ماشین همچنان در حال استفاده از آن هستید.

این موضوع را باید بدانید که صندلی ماشین کودک و بوستر (تقویت کننده ها) برای گروه سنی و وزن خاصی طراحی شده اند و حداکثر تا سن 12 سال را ساپورت می کنند.

نکاتی درباره خرید صندلی ماشین کودک دست دوم:

قبل از اینکه یک صندلی ماشین را از یکی از دوستان یا فامیل های خود قرض بگیرید یا دست دوم آن را خریداری نمایید، برند و مدل آن را بخوبی سرچ کنید و اطلاعات کامل درباره آن کسب کنید.

به این موضوع توجه کنید که امکان دارد صندلی ماشین دست دوم نسبت به صندلی ماشین نو ایمنی کمتری داشته باشد.

در صورتی که می خواهید یک صندلی ماشین یا بوستر دست دوم خریداری نمایید، اطمینان حاصل کنید که تصادفی با آن صورت نگرفته باشد.

برای آشنایی با راهنمای خرید صندلی ماشین کودک کلیک نمایید.

از کجا تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک را پیدا کنیم؟

در هنگام خرید می توانید از فروشنده بخواهید تا در این مورد شما را راهنمایی کند.

همچنین می توانید به وب سایت برندهای مطرح مراجعه کنید و در مورد تاریخ انقضای محصول اطلاعات کسب کنید.

تاریخ مصرف و انقضای صندلی ماشین کودک

تاریخ انقضای برندهای مطرح  تولید کننده صندلی ماشین:

گراکو: تاریخ انقضای محصولاتش در پایین یا پشت صندلی درج شده است.

Britax : خریداران محصول می توانند با استفاده از شماره سریال تاریخ ساخت محصول را پیدا کنند و تاریخ انقضای محصول براساس تاریخ ساخت آن مشخص می شود.

چیکو: تاریخ انقضای محصولات بر روی پایه و روی صندلی درج شده است.

بیبی ترند: تاریخ انقضای صندلی ماشین های کودک را 6 سال پس از تاریخ ساخت اعلام کرده است.

Evenflo : تاریخ ساخت را بصورت برچسب بر روی محصولات درج کرده است و تاریخ انقضای محصولات بین 6 تا 8 سال پس از تاریخ ساخت می باشد.

با توجه به توضیحات بالا برخی از افراد بد بین می شوند می گویند که مطرح کردن تاریخ  انقضای صندلی ماشین تنها برای حمایت از صنعت لوازم کودک است و می خواهند پول بیشتری از والدین بگیرند.

اما بهتر است واقع بین و خوش بین باشید و بدانید که دلایل ایمنی پشت این موضوع مطرح است و در درجه اول سلامتی و ایمنی فرزند شما مهم است و سپس مسائل مالی.

البته توضیحات بالا به این معنا نیست که اگر فرزندان شما دو سه سال با هم فاصله سنی هستند شما نمی توانید از صندلی ماشین فرزند اولتان برای فرزند دومتان استفاده کنید.

توضیحات بالا به این معناست که در هنگام خرید صندلی ماشین کودک از تاریخ انقضای آن مطلع شوید و اگر مدت طولانی در حدود 15 سال یک صندلی ماشین بلا استفاده در انباری شما باقی مانده است و صاحب فرزندی می شوید از آن استفاده نکنید.

سوالات متداول

آیا صندلی ماشین کودک تاریخ انقضا دارد و مطرح کردن تاریخ انقضای صندلی ماشین کودک صحت دارد؟

بله، صندلی ماشین کودک تاریخ انقضا دارد و این موضوع کاملا دارای صحت می باشد. اگر برای کودک خود صندلی ماشین با برند مطرحی همچون گراکو خریداری کنید، مدت زمان مصرف یا تاریخ انقضای این محصولات روی آنها درج شده است.

صندلی ماشین کودک که تاریخ انقضای آن گذشته است چه ویژگی هایی دارد؟

خود صندلی ماشین و تجهیزات آن همچون کمربند، روکش صندلی و سایه بان به مرور زمان و با استفاده ی مکرر کودک فرسوده شده و کیفیت اولیه ی خود را از دست می دهند. استانداردها و ایمنی پس از مدتی بروز رسانی می شود و تست تصادف جدید انجام می شود و صندلی ماشین های جدید با ایمنی بیشتر تولید شده و موارد قبلی توقف تولید می شوند. سازنده های صندلی ماشین محدودیت هایی برای استفاده از صندلی ماشین در نظر می گیرند و براساس سن و وزن کودک صندلی ماشین را ارائه می دهند.

آیا می توانم برای فرزندم صندلی ماشین دست دوم تهیه کنم؟

شما می توانید صندلی ماشین کودک را از آشنایان خود بگیرید یا از دیگران خریداری کنید اما باید بررسی خوبی در زمینه ی صندلی ماشین دست دوم داشته باشید. نام برند و مدل صندلی ماشین را بپرسید و درباره امکانات و میزان امنیت آن تحقیق کنید. حتما از صاحب قبلی صندلی ماشین بپرسید که با آن تصادف نکرده باشد و ایمنی کمربند و سایر تجهیزات آن را بررسی کنید زیرا امکان دارد صندلی ماشین کودک دست دوم دارای ایمنی کمتری باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا