دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کریر نوزاد

خرید کریر یکی از لوازم ضروری است که توصیه می شود از بدو تولد و جزو لوازم سیسمونی برای کودک خریداری شود.

در زبان انگلیسی به کریر Infant car seat می گویند و به معنای صندلی ماشین نوزاد می باشد.

کریر تا سن یکسالگی برای کودک قابل استفاده می باشد و دارای قابلیت دو منظوره است و برای حمل آسان و امن کودک و به عنوان صندلی ماشین قابل مصرف است.

اگر هنوز مردد هستید تا برای فرزند خود کریر خریداری نمایید با شمیم بی بی همراه باشید تا شما را با مزایا و راهنمای خرید کریر نوزاد آشنا کنیم.

هر مادر و پدری سلامتی، آرامش و امنیت فرزندش را به رفاه و آسایش خودش ترجیح می دهد و دلش می خواهد فرزندش در محیطی رشد کند که سلامتیش تضمین شود.

این روزها تنوع در لوازم سیسمونی بسیار زیاد شده و برخی از لوازمی که برای کودک خریداری می شود تا سالها بلا استفاده می ماند.

اما برخی لوازم هستند که خرید آنها برای حفظ امنیت و سلامتی جان کودک ضروری است، خرید کریر نیز جزو لازم ضروری نوزاد محسوب می شود.

با شمیم بی بی همراه باشید تا شما را با راهنمای خرید کریر نوزاد آشنا کنیم.

راهنمای خرید کریر نوزاد

کریر چیست؟

شکل ظاهری کریر مشابه یک گهواره کوچک است که حمل آن آسان می باشد و برای دوران نوزادی قابل استفاده می باشد.

زمانی که برای خرید کریر اقدام می کنید، فروشندگان اعلام می کنند که کریر تا یکسال قابل استفاده است اما اکثریت کودکان تا سن 6 ماه از این وسیله استفاده می کنند.

کریر تا زمانی که کودک گردن بگیرد و کنترل خوبی بر روی سر و گردن خود داشته باشد بهترین وسیله برای حمل و نگهداری کودک است.

پس از سن 6 ماهگی نوزاد گردن می گیرد و وزنش افزایش می یابد و حرکت او زیاد می شود بخاطر همین حمل و نگهداری کودک در کریر مشکل می شود.

ولی در شش ماهه اول تولد کودک می تواند نقش بسزایی در نگهداری و حمل کودک و استفاده به عنوان صندلی ماشین دارد.

کاربرد کریر برای نوزاد:

استفاده کریر تنها منوط به جابجایی و گردش و سفر و بیرون از منزل نمی شود و در داخل منزل نیز کاربردهای زیادی دارد، در زیر به چند مورد از کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد.

استفاده به عنوان صندلی ماشین:

در سوانح رانندگی بیشترین صدمات متوجه نوزادان و کودکان می شود و به همین دلیل امنیت کودک در فضای ماشین بسیار با اهمیت است.

برای حفظ امنیت کودک می توانید، او را در یکساله ی اول تولد در کریر قرار دهید و بر روی صندلی عقب ماشین قرار داده و کمربند ایمنی کریر را بصورت محکم ببندید. (کریر را به ایزوفیکس یا کمربند ایمنی خودرو متصل کنید.)

در این شرایط بابت امنیت نوزاد خود در ماشین اطمینان خاطر خواهید داشت.

استفاده از کریر به عنوان صندلی ماشین

خواب و استراحت راحت نوزاد:

نوزاد در یکساله ی اول تولد بیشتر تایم زندگی خود را در خواب سپری می کند.

اگر نوزاد شما خواب است و می خواهید به مهمانی و گردش و تفریح ببرید نیازی نیست او را بیدار کنید، می توانید توسط کریر کودک را به راحتی حمل کنید.

از طرفی وقتی کودک در فضای داخل خانه در کریر خواب است می توانید بدون بیدار شدن، مکان خواب او را تغییر دهید.

به عنوان مثال اگر می خواهید در آشپزخانه کاری انجام دهید و نگران هستید که فرزندتان در اتاق خواب بیدار شود می توانید او را توسط کریر به فضای آشپزخانه انتقال دهید.

آرامش دادن به نوزاد:

همانطوری که در بالا اشاره کردیم کریر فضایی گهواره ای مانند دارد و همچون گهواره حرکت کرده و می تواند موجب کیفیت بهتر خواب نوزاد و آرامش دادن به او شود.

حمل آسان نوزاد:

مادران کم تجربه از بغل کردن و جابجایی نوزاد در چند ماهه ی اول ترس و واهمه دارند و بخاطر اینکه کودک هنوز گردن نگرفته و کنترلی بر روی سر و گردن خود ندارد بابت سلامتی او نگران هستند.

استفاده از کریر می تواند به مادران و پدران جوان کمک کند تا به راحتی و بدون آسیب وارد شدن به سر و گردن نوزاد بتوانند فرزند خود را جابجا و حمل نمایند.

خرید کریر ارزان

راهنمای خرید کریر:

برندهای بسیاری همچون دلیجان، جویی، بیبی لند، کم و … در زمینه ی تولید کریر فعالیت می کنند که شما باید بر حسب امکانات و بودجه ای که در نظر گرفته اید برای خرید کریر اقدام نمایید.

استاندارد و ایمنی:

نکته ی اولی که باید در خرید کریر مورد نظر قرار دهید ایمن و استاندارد بودن آن است.

مهمترین دلیلی که برای کودک خود کریر خریداری می کنید، حفظ سلامت و ایمنی او می باشد پس در هنگام خرید نیز باید این نکته را مدنظر قرار دهید تا بسلامتی کودک آسیبی وارد نکند.

در هنگام خرید به درج حرف E بر روی بسته بندی محصول توجه کنید که نشانه ی استاندارد بودن کریر می باشد.  

جنس و طرح پارچه:

اول به کیفیت و جنس پارچه اهمیت دهید و در مرحله دوم به طرح و رنگ آن.

کودک تایم زیادی در کریر می خوابد پس باید جنس پارچه کریر نرم، لطیف و ضد حساسیت و ضد تعریق باشد.

طرح و رنگ کریر را نیز می توانید با سایر لوازم کودک همچون کالسکه، ساک لوازم کودک و … ست نمایید.

همچنین می توانید براساس اینکه کودک شما دختر است رنگ های صورتی و قرمز و اگر کودک شما پسر است رنگ های سبز و آبی و قهوه ای برای او خریداری نمایید.

وزن و جابجایی آسان کریر:

همانطوری که نامش مشخص است کریر برای حمل و جابجایی کودک مورد مصرف قرار می گیرد و اگر وزن آن بالا باشد جابجایی را برای والدین سخت می کند.

اگر مادر جثه ای ظریف دارد و به همراه کریر می خواهد ساک لوازم کودک را نیز حمل نماید باید حتما به وزن کریر هنگام خرید توجه نمایید.

قابل استفاده به عنوان صندلی ماشین:

یکی از قابلیت های کریر استفاده به عنوان صندلی ماشین است، پس در هنگام خرید کریر توجه کنید که قابل استفاده به عنوان صندلی ماشین نیز باشد.

سیستم ایمنی برای اتصال صندلی ماشین به اتومبیل ایزوفیکس است پس توجه داشته باشید که کریر قابل اتصال از طریق ایزوفیکس به صندلی خودرو باشد.

سهولت در تمیز کردن:

کودک شیرخوار که رفلاکس معده دارد یا آب دهان و شیر را از دهان خود بیرون می ریزد می تواند خیلی سریع کریر را کثیف کند.

برخی از کریرها روکش هایی دارند که از صندلی جدا می شوند و روش شستشوی آنها آسان است.

برخی دیگر در قسمت نشیمن پدهای قابل جداسازی دارند که می توانید پدها را جدا کنید و بشویید.

کمربند ایمنی کریر:

توجه داشته باشید که کریر باید دارای کمربند ایمنی نرم باشد تا از آسیب و فشار وارد کردن به بدن کودک جلوگیری کند.

همچنین قفل کمربند باید محکم باشد و کودک نتواند با حرکت بیش از حد آن را باز کند.

نصب کریر بر روی کالسکه

نصب کریر بر روی کالسکه:

کریرهایی که قابل نصب بر روی کالسکه هستند این امتیاز را دارند که انتقال کودک را از کالسکه به اتومبیل راحت می کنند.

وقتی کودک خواب است نیازی نیست او را بیدار کنید و به راحتی می توانید کریر را از کالسکه جدا کرده و در ماشین قرار دهید یا برعکس کودک را در وضعیت خواب با کریر از اتومبیل خارج کرده و بر روی کالسکه نصب کنید.

محافظت از سر و گردن:

نوزاد در بدو تولد و حتی تا سن 6 ماهگی کنترلی بر روی سر و گردن خود ندارد، پس در هنگام خرید کریر توجه کنید که دارای محافظ سر و گردن و پد دوبل در این نواحی باشد و از سر و گردن کودک حفاظت کند.

سوالات متداول

فواید خرید کریر برای نوزاد چیست؟

تا یکسال اول تولد نوزاد به عنوان صندلی ماشین قابل استفاده می باشد، در حالتی که کودک در کریر به راحتی خوابیده یا در حال استراحت است قابل جابجایی و حمل راحت می باشد، چون فضایی گهواره ای و ایمن دارد کودک می تواند در آن به راحتی بخوابد و آرامش داشته باشد.

در خرید کریر برای نوزاد باید به چه مواردی توجه کنیم؟

طبق استاندارد و ایمن ساخته شده باشد، جنس پارچه ی آن نرم و لطیف و ضد حساسیت و ضد تعریق باشد، وزن آن باید متعادل باشد تا والدین به راحتی بتوانند کریر را به همراه نوزاد حمل کنند، باید قابلیت استفاده به عنوان صندلی ماشین را داشته باشد، باید قابل اتصال بر روی کالسکه باشد، تمیز کردن آن در صورت کثیف شدن راحت باشد، کمربند ایمنی آن به خوبی بر بدن نوزاد بسته شود و ایمنی کودک را فراهم کند.

کریر تا چه سنی برای نوزاد قابل استفاده می باشد؟

بطور کلی کریر تا سن یک سالگی برای کودک قابل مصرف می باشد اما برخی از کودکان بازیگوش هستند و مدت کمتری از کریر استفاده می کنند و پس از مدتی جنب و جوش کرده و از داخل کریر به بیرون می آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا