دسته‌بندی نشده

مناسب ترین لباس برای نوزاد و کودک در فصول سرد چیست؟

نگران گرم نگه داشتن کوچولوی خود در زمستان و پاییز هستید؟ طبیعی است چون یکی از مهم ترین نکاتی هم که باید در فصول سرد برای کوچولوی خود نگران باشید، همین موضوع است. در این مقاله به بررسی مناسب ترین لباس برای نوزاد و کودک در فصول سرد می پردازیم پس در ادامه این مطلب مفید با ما همراه باشید…

چه در بیرون با کودک خود بازی کنید ، چه در ماشین خود رانندگی کنید یا چه در خانه باشید ، انجام این دستورالعمل ها برای لباس های زمستانی کودکان کوچک دختر و  پسر شما می تواند در انتخاب یک لباس مناسب کمکتان کند.

لباس های مناسب فصول سرد در ماشین

جالب است بدانید که کارشناسان سلامت کودک به هیچ عنوان استفاده از لباس های زخیم ، گشاد و لباس های کاپشنی که مانند قنداق یا کیسه خواب می باشند را برای کودکان داخل ماشین توصیه نمی کنند و از پوشاندن اینگونه لباس ها به کودک داخل صندلی ماشین کودک اصلا پیشنهاد نمی شود. چرا که این لباس ها به سایز کودک اضافه کرده و حجم غیر طبیعی ایجاد می کنند. این اتفاق باعث می شود که کودک نه تنها عرق کرده و هنگام پیاده شدن سرما بخورد، بلکه احساس ناراحتی داخل ماشین دارد و به گریه می افتد.

پس تکلیف چیست؟! حالا ما یک پیشنهاد عالی برای شما داریم!

داخل ماشین به جای استفاده از لباس های زخیم چه لباسی به تن کودک بپوشانم؟

جالبه بدانید که در این موضوع نظر کارشناسان پوشاک و صندلی های خودرو سیسمونی شمیم با نظر کارشناسان کاملا یکی است!

  1. در این موارد برای کودک خود از لباس های نازک ولی گرم مانند لباس های پشمی یا پولیشی استفاده کنید. این لباس ها علاوه بر داشتن گرما مناسب، احساس راحتی به کودک دلبند شما داخل صندلی ماشین می دهند. چرا که داخل ماشین هم در این فصول گرم می باشد و قطعا اینطور است که شما هم از سیستم گرمایشی خودرو استفاده میکنید.

  2. این گزینه را هم در اختیار شما می گذاریم که می توانید از یک پتو استفاده کنید.

  3. همچنین می توانید یک پوشش گرم مانند لوازم جانبی صندلی ماشین کودک بخرید و روی صندلی کودک بیندازید. البته به شرطی که توسط سازنده صندلی های ماشین کودکی که دارید تأیید شده باشد. زیرا هیچ پوششی نباید بین کمربند ایمنی و بدن کودک قرار گرفته باشد.

این پیشنهاد را هم می توانیم به بند های بالا اضافه کنیم که پوشاندن یک بلوز آستین بلند زیر لباس پشمی که به تن کودکتان کردید ، بدن او را کاملا گرم نگه می دارد و پهلو و شکم کودک از سرما محفوظ می ماند.

لباس مناسب داخل ماشین

لباس مناسب برای پیاده روی های روزانه یا پارک

استفاده از هوای تازه برای سلامت و سیستم تنفسی کودک شما بسیار مهم است ، حتی وقتی هوا سرد است هم نباید پیاده روی های روزانه را پشت گوش بیندازید. انتخاب درست لباس مناسب فصل برای کودکتان کار شما را بسیار راحت می کند. البته اگر کودک شما نارس است یا مبتلا به بیماری خاصی می باشد، ابتدا با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید و سپس این کار را انجام دهید. در صورتی که کودک شما سالم باشد، در حالی که لباس مناسب به تن دارد هیچ مانعی برای پیاده روی در هوا های نسبتا سرد وجود ندارد.

از آن جا که نوزادان و کودکان همیشه سرما را زودتر از بزرگسالان حس می کنند، این قانون ” یه لایه لباس خودم بپوشم و دو لایه تن بچه لباس بپوشانم” را فراموش نکنید. در حقیقت منظور این است که همیشه باید یک لایه اضافه تر از خودتان به کودک لباس بپوشانید.

هیچ قسمتی از بدن کودک نباید در معرض سرما قرار بگیرد پس دست ها، پا ها و سر کودک را با دستکش ،کلاه مناسب و بوت های گرم بپوشانید.

برای اطمینان بیشتر یک کیسه خواب یا قنداق فرنگی قابل اتصال داخل کالسکه هم مناسب است. اگر آفتاب از جلو به داخل کالسکه می تابد، نورگیر کالسکه خود را کاملا باز کنید تا صورت کودک را بپوشاند.

همچنین تا حد امکان سعی کنید که در جهت مخالف باد حرکت کنید. با این کار دیگر بادی هم داخل کالسکه نمی رود و کودک کوچک شما را اذیت نمی کند.

لباس مناسب پیاده روی های روزانه

لباس مناسب برای برف بازی

برای این که بخواهید با هر خواسته ای که کودکان در فصول سرد دارند خودتان را سازگار کنید، ممکن است زود به زود هم خودتان و هم کودک دلبندتان سرما بخورید. ولی این موضوع نباید اجازه دهد تا کودک خود را از لذت برف بازی در زمستان محروم کنید. کارشناسان بیان می کنند که کودکان تا 6 ماه می توانند در خانه بمانند و پس از این بازه سنی بدن آن ها این سازگاری را با محیط دارد که بتواند در محیط های بسیار سرد مانند برف واکنش های طبیعی داشته باشند. البته فراموش نکنید تا زمانی که بدن آن ها خشک بماند و خیسی به داخل لباس های آن ها راه پیدا نکند.

به پیشنهاد کارشناسان برای بیرون رفتن در هوای برفی استفاده از کاپشن های بادگیر، زخیم، کلاه دار و بسیار گرم به همراه یک کلاه و دستکش های ضد آب ضروری است. اگر چه می توانید برای مدت خیلی کوتاهی دستکش ها را در بیاورید تا به کودک خود اجازه دهید برف را با دستان خالی احساس کند. مطمئناً باید پس از این کار سریعاً دست های کودک را خشک کرده و گرم کنید. کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی هم می توانند دو تا از گزینه هایی باشند که از آن ها استفاده می کنید. زیرا اشعه خورشید در هوا های برفی نور را منعکس می کند.

لباس مناسب برای برف بازی

چه لباسی برای خواب شب در زمستان مناسب است؟

برای گرم نگه داشتن کودک در رختخواب از یک ملحفه پشمی نازک پنبه ای و یا رو تختی هایی که داخلشان با الیافی مانند لایکو یا پشم شیشه پر شده است، استفاده کنید. بسته به اینکه کودک شما طبع خیلی گرم یا خیلی سرد دارد، می توانید از پتو های نازک ولی گرم استفاده کنید. در غیر این صورت یک کیسه خواب نوزاد یا انواع قنداق ها بسیار کمکتان می کنند.

آیا لازم است که دستان و سر نوزاد را هنگام خواب در شب بپوشانم؟

بهتر است که از انجام این کار خودداری کنید. از آنجا که نوزادان گرمای زیادی را هنگام خواب از طریق سر و دست خود از دست می دهند ، پوشاندن آن ها با یک لایه اضافی می تواند باعث تعریق بیش از حد شود و کودک شما سرما بخورد.

برای ترخیص کودک از بیمارستان در فصول سرد از چه لباسی استفاده کنم؟

اگر کودک شما در یکی از فصول سرد پاییز یا زمستان متولد می شود، شما برای آوردن او از بیمارستان به خانه خود به یک دست لباس گرم ( به همراه پوشاندن زیرپوش نوزادی ) و یک پتو گرم پشمی یا پولیشی نیاز دارید. نکته این جا است که حتما مطمئن شوید تا پتو روی صورت کودک را نمی پوشاند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا