دسته‌بندی نشده

مزایا و راهنمای خرید رابط توالت فرنگی کودک

اگر کودک شما به سن 18 ماهگی رسیده و می خواهید استفاده از سرویس بهداشتی را بصورت مستقل به او آموزش دهید؟ اگر اسم رابط توالت فرنگی را شنیده اید اما نمی دانید دقیقا چیست و چه کاربردی دارد؟

در ادامه با سیسمونی شمیم همراه باشید تا شما را با مزایا و راهنمای خرید رابط توالت فرنگی کودک آشنا کنیم.

در سال های اخیر به دلیل صدماتی که توالت ایرانی برای زانوها، کمر و مفاصل ایجاد می کند، در اکثریت ساختمان ها توالت فرنگی جایگزین توالت ایرانی شده است.

برخی ساختمان نیز با وجود داشتن توالت ایرانی، دارای توالت فرنگی هستند.

این روزها اکثریت بزرگترها و بخصوص سالمندان و افرادی که دارای عارضه های کمردرد و زانو درد هستند ترجیح می دهند از توالت فرنگی استفاده کنند، اما وضعیت کودکان متفاوت است.

کودکان به دلیل جثه ی کوچکی که دارند در دوران اولی که آموزش می بینند که به صورت مستقل به سرویس بهداشتی بروند نمی توانند از توالت فرنگی استفاده نمایند.

در چنین شرایطی مادرها نگران می شوند و دنبال راه حلی هستند که کودکشان بتواند به راحتی از توالت فرنگی استفاده نماید.

اگر تمایل داشته باشید می توانید برای خرید لگن آموزشی کودک (قصری) اقدام کنید که پلاستیکی و معمولا عروسکی است و کودک می تواند مدت محدودی از آن استفاده نماید.

اما بهترین روش برای اینکه کودک شما بتواند بصورت مستقل به سرویس بهداشتی برود و استفاده از توالت فرنگی برای او آسان باشد، خرید رابط توالت فرنگی کودک می باشد.

خرید تبدیل توالت فرنگی بزرگسال به کودک

رابط توالت فرنگی کودک چیست؟

حلقه ای است که متناسب با جثه ی کودک طراحی شده است و قابل استفاده بر روی انواع توالت فرنگی است.

مزیت های رابط توالت فرنگی کودک:

با استفاده از این وسیله کودک می تواند از توالت فرنگی به راحتی استفاده کند و احساس خوبی پیدا خواهد کرد.

با خرید رابط توالت فرنگی کودک دیگر نیازی به خرید قصری (لگن کودک) نیست.

قیمت قصری نسبت به مبدل توالت فرنگی بالاتر است و شما دیگر نیازی نیست هزینه ی بالایی پرداخت کنید.

برای از پوشک گرفتن کودک در گذشته همیشه از قصری استفاده می کردند اما اکنون با خرید رابط توالت فرنگی، کودک به راحتی آموزش توالت رفتن بصورت مستقل را می آموزد.

برخی از مادرها قصری را در اتاق کودک یا در حمام قرار می دهند تا کودک را از پوشک بگیرند اما با این مبدل کودک با فضای سرویس بهداشتی آشنا می شود.

بصورت پرتابل (قابل جابجایی) و نصب آسان است، می توانید آن را بر روی توالت فرنگی نصب کنید و پس از استفاده آن را بردارید تا افراد بزرگسال بتوانند از توالت فرنگی استفاده نمایند.

خرید رابط توالت فرنگی کودک

راهنمای خرید رابط توالت فرنگی کودک:

مبدل توالت فرنگی جزو لوازمی است که برای کودکان بالای 18 ماه مناسب می باشد که در هنگام خرید آن باید به موارد زیر توجه نمایید:

مواد ضد حساسیت:

پوست کودکان نسبت به افراد بزرگسال بسیار نرم، لطیف و حساس است و در مقابل مواد نامرغوب حساسیت بیشتری نشان می دهد.

در خرید رابط توالت فرنگی حتما به جنس آن توجه داشته باشید که از مواد بهداشتی و بدون حساسیت تهیه شده باشد.

طراحی و ظاهر زیبا:

رابط ها دارای رنگ بندی های مختلف و شاد هستند و طرح روی برخی از آنها بسیار جذاب است و تصویر شخصیت های کارتونی بر روی آنها درج شده است.

مبدل هایی که ظاهر و طراحی زیبا دارند برای کودکان جذاب هستند و کودک را به استفاده مستقل از سرویس بهداشتی تشویق می کنند.

ایمن و ضد لغزش:

کودک در سن 18 ماهگی از تعادل خوبی برخوردار نیست و به همین منظور برخی از رابط های توالت فرنگی کودک دارای دو دسته در طرفین هستند که کودک می تواند هنگام نشستن بر روی رابط دست های خود را به دسته ها بگیرد و تعادل پیدا کند.

قابلیت حمل:

فرآیند از پوشک گرفتن معمولا زمان بر و طولانی است و مادر باید صبر و حوصله زیادی داشته باشد تا کودک بصورت مستقل به سرویس بهداشتی برود.

در این مدت اگر بخواهید به مسافرت یا مهمانی بروید می توانید رابط توالت فرنگی را به همراه داشته باشید و آن را در یک نایلون جدا بگذارید و در ساک لوازم کودک قرار دهید.

نشیمنگاه راحت:

برخی از رابط ها دارای نشیمنگاه پلاستیکی سخت هستند که کودک از نشستن بر روی آنها خودداری می کند.

در هنگام خرید توجه داشته باشید که نشیمنگاه اسفنجی، فوم دار و راحت باشد و کودک احساس خوبی از نشستن بر روی آن پیدا کند.

سبک بودن:

به دلیل اینکه می خواهید در دوره ی از پوشک گرفتن کودک رابط را به همراه داشته باشید باید توجه کنید که سبک بوده و وزن کمی داشته باشد که به راحتی بتوانید آن را جا به جا کنید.  

خرید مبدل توالت فرنگی کودک

شستشوی آسان:

بهداشت لوازم کودک از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توجه داشته باشید که قابلیت شست و شوی رابط توالت فرنگی کودک آسان باشد و بتوانید آن را با آب گرم و مایع شوینده بشویید.

پس از شست و شو حتما با یک دستمال حوله ای آن را خشک کنید تا هیچ رطوبتی بر روی آن باقی نمایند.

آپشن های اضافه:

برخی از مبدل ها علاوه بر موارد گفته شده در بالا دارای آپشن های اضافه موزیکال بودن و امکان چرخش نیز هستند.

برند:

برندهای بسیاری همچون مادرکر، مادرشید، دیزنی، ایکیا، بیبی فور لایف و … تاکنون مدل های متنوع رابط توالت فرنگی را برای کودکان تولید کرده اند.

سوالات متداول

آیا لازم است حتما برای کودک خود رابط توالت فرنگی خریداری کنم؟

اگر سرویس بهداشتی منزل شما مجهز به توالت فرنگی نیست نیازی نیست رابط توالت فرنگی برای کودک خود خریداری کنید و به خرید توالت فرنگی کودک بسنده کنید. اما اگر سرویس بهداشتی منزل شما توالت فرنگی دارد، برای اینکه توالت فرنگی معمولی قابل استفاده برای جثه ی کوچک کودک شود نیاز است تا برای فرزند خود مبدل توالت فرنگی خریداری نمایید.

رابط توالت فرنگی دارای چه مزایایی است که خرید آن برای کودکان توصیه می شود؟

توالت فرنگی منزل را برای کودک قابل استفاده می کند، قیمت آن نسبت به توالت فرنگی کودک (قصری) مناسب تر است. قابلیت جا به جایی دارید و می توانید آن را به مهمانی و مسافرت ببرید تا کودک بتواند همه جا از آن استفاده کند. با استفاده از آن می توانید پوشک را به راحتی از کودک بگیرید و کودک خیلی سریع یاد می گیرد که مستقل به سرویس بهداشتی برود.

در خرید رابط توالت فرنگی کودک باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

جنس مبدل ضد حساسیت باشد و لبه های آن نرم و فاقد برجستگی و برندگی باشد و کودک به راحتی بتواند بر روی آن بنشیند. دستگیره داشته باشد تا کودک دست خود را به آن بگیرد و تعادل خود را حفظ کند. ظاهر آن زیبا باشد و رنگ بندی شاد داشته باشد که کودک از آن خوشش بیاید و ترغیب شود از مبدل توالت فرنگی استفاده نماید. وزن آن سبک و جا به جایی رابط آسان باشد، امکان شستشو و تمیز کردن آن به راحتی انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا