دسته‌بندی نشده

بهترین اسباب بازی دخترانه

خرید بهترین اسباب بازی دخترانه همیشه جزو دغدغه ی افرادی است که دارای فرزند دختر هستند و قصد دارند برای او اسباب بازی بخرند یا تمایل دارند به عنوان هدیه برای دختر کوچک یکی از دوستان یا آشنایان اسباب بازی مناسبی خریداری نمایند.

بسیاری از افراد و روانشناسان اعتقاد دارند که کودکان بدون توجه به جنسیتشان باید با مجموعه ی گسترده ای از اسباب بازی ها سرگرم شوند و با تفکیک جنسیتی برای اسباب بازی ها موافق نیستند.

فرقی نمی کند کودک شما دختر باشد یا پسر، اسباب بازی به او کمک می کند تا احساسات خود را ابراز کند، خلاقیت و ایده های خود را کشف کند و به او آموزش های بسیاری می دهد و در شکل گیری هویت جنسی کودک نقشی ندارد.

در طراحی اسباب بازی های دخترانه بیشتر بر روی جذابیت و زیبایی و ظاهر تمرکز شده است.

اکثریت طراحان اسباب بازی های دخترانه قصد دارند مهارت های خانگی همچون نظافت، خانه داری، آشپزی و وظایف مادر و خانم خانه دار را به کودک بیاموزند.

البته در سال های گذشته تفکیک جنسیتی اسباب بازی نسبت به گذشته کمتر شده اما برخی از اسباب بازی ها بطوری طراحی شده اند که با روحیات کودکان دختر یا پسر سازگاری بیشتری دارند.

وقتی تصمیم گرفتید برای کودکان دختر اسباب بازی متناسب با روحیات آنها خریداری نمایید بهتر است که به گروه سنی کودک توجه نمایید و اسباب بازی خریداری نمایید که متناسب با گروه سنی او باشد.

اگر شما هم دلتان می خواهد بهترین اسباب بازی دخترانه را برای فرشته ی کوچک خود خریداری نمایید در ادامه با سیسمونی شمیم همراه باشید تا شما را با چند مورد از بهترین اسباب بازی های دخترانه براساس گروه سنی کودکان آشنا کنیم.

بهترین اسباب بازی دخترانه برای کودک یک ساله:

خانه اسباب بازی هولا تویز

خانه اسباب بازی هولا تویز با رنگ صورتی برای آموزش بخش های مختلف خانه و درک کردن حس زندگی رومزه برای کودکان بالای یک سال طراحی شده است.

شامل بخش های مختلف اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و پذیرایی می باشد و هر بخشی دارای وسایل اختصاصی هستند.

دارای یک عروسک کوچک دختر است که وقتی عروسک را به بخش های مختلف خانه انتقال دهید موزیک متفاوتی پخش می کند.

خود خانه ی اسباب بازی به همراه درب ها و پنجره های آن قابل باز و بسته شدن می باشند، طراحی تاشوی این اسباب بازی دخترانه باعث شده تا کودک بتواند به راحتی آن را حمل نماید.

این اسباب بازی می تواند برای دختر کوچولوها هدیه ای شگفت انگیز و بی خطر و جذاب باشد.

خانه اسباب بازی هولا تویز

اسباب بازی توستر موزیکال وین فان

یکی از لوازم خانگی هایی که کودک هر روز صبح عملکرد آن را در آشپزخانه مشاهده می کند توستر می باشد.

شما می توانید با خرید اسباب بازی توستر موزیکال وین فان دختر کوچولوی خود را شگفت زده کنید و کودک را با نحوه ی کار توستر آشنا نمایید.

این توستر اسباب بازی موزیکال و چراغ دار است و در تقویت تخیل و هماهنگ نمودن دست ها و چشمان کودک موثر می باشد و بهترین اسباب بازی برای کودک یک سال به بالا است.

عروسک پولیشی

بهترین اسباب بازی دخترانه که البته برای دخترها در گروه های مختلف سنی از کودک گرفته تا بزرگسال دوست داشتنی است عروسک پولیشی می باشد.

عروسک های پولیشی دارای طراحی های مختلف همچون شخصیت های کارتونی و حیوانات هستند و رنگ بندی های متفاوتی دارند.

این عروسک ها جزو اسباب بازی های بی خطر هستند که کودک حتی می تواند برای بازی کردن این عروسک ها را با خود به رختخواب ببرد.

بازی دخترانه عروسک پولیشی

بهترین اسباب بازی دخترانه برای کودک دو ساله:

لگو و پازل

اسباب بازی های آموزشی همچون لگو و پازل می تواند بهترین اسباب بازی دخترانه باشد و به تقویت هوش و حافظه ی کودک کمک نماید.

لگو دارای قطعات با اندازه های مختلف و رنگارنگ می باشد و می تواند توانایی ساخت انواع سازه را در اختیار کودک قرار دهد و خلاقیت کودک را شکوفا کند.

پازل ها توانایی حل مسئله را به کودک می آموزند و برای گروه های مختلف سنی طراحی شده اند که باید بر حسب سن کودک خود پازل مناسبی را خریداری نمایید.

بهترین بازی دخترانه لگو و پازل

اسباب بازی ساز موسیقی

برخی از والدین در زمینه ی موسیقی فعالیت می کنند و به همین دلیل کودکانشان از سنین پایین به ساز علاقمند می شوند.

بهترین اسباب بازی دخترانه که می تواند دختر کوچک شما را با دنیای موسیقی آشنا کند گیتار برقی وین فان، ست پیانو وین فان و میکروفون و … می باشد.

اسباب بازی سازهای موسیقی شنوایی کودک را تقویت کرده، استعداد موسیقیایی کودک را شکوفا می کند.

اسباب بازی سازهای موسیقی معمولا برای کودکان 2 تا 3 سال به بالا طراحی شده اند تا کودک بتواند با این اسباب بازی ها ارتباط برقرار کند و از بازی کردن با آنها لذت ببرد.

بهترین اسباب بازی دخترانه برای کودک سه ساله:

اسباب بازی ست باربیکیو

اگر شما خانواده ای هستید که به آشپزی در فضای آزاد علاقمند می باشید و دختر کوچک شما کنجکاو است با نحوه ی آشپزی کردن شما در گردش و سفر آشنا شود، اسباب بازی ست باربیکیو بهترین اسباب بازی دخترانه برای فرزند شما می باشد.

وقتی شما در حال کبابی کردن مرغ و گوشت بر روی باربیکیو هستید، دختر کودک شما می تواند با اسباب بازی ست باربیکیو سرگرم شود و عملکرد شما را بدون هیچ گونه خطری شبیه سازی نماید.

دارای مواد غذایی پلاستیکی همچون بلال، مرغ و گوشت و … است که کودک بتواند آنها را بر روی باربیکو کبابی نماید.

با باتری کار می کند و ذغال ها همچون ذغال واقعی بر افروخته شده و صدای جیز جیز می دهند که حس واقعی بودن را تداعی می کند.

ست باربیکو بهترین اسباب بازی برای کودک سه ساله و بالای سه سال است و می تواند حس مسئولیت پذیری را به کودک آموخته و تخیل و اعتماد به نفس را در کودک تقویت نماید.

اسباب بازی ست لوازم پزشکی

اکثریت کودکان دکتربازی را دوست دارند و اسباب بازی ست لوازم پزشکی می تواند برای آنها جذاب باشد و آنها را با تجهیزات پزشکی آشنا کند.

ست لوازم پزشکی شامل قیچی و گوشی و سرنگ و … است و هیچ کدام از این تجهیزات خطرناک نمی باشد.

اسباب بازی ست پزشکی از جنس پلاستیک ساخته شده است و برای بازی کردن کودک 3 ساله و بالای سه سال مناسب است.

ست لوازم پزشکی

اجاق گاز اسباب بازی

اجاق گاز یکی از لوازم آشپزخانه است که مادرها روزانه بارها با آن کار می کنند و کودک به تدریج با عملکرد آن آشنا می شود و دلش می خواهد با آن کار کند و همچون مادرش آشپزی کند، اما استفاده از اجاق گاز برای کودک بشدت خطرناک است.

اگر دختر کوچک شما همچون مادرش دلش می خواهد آشپزی کند و از اجاق گاز استفاده نماید برای او یک اجاق گاز اسباب بازی خریداری نمایید.

اجاق گاز اسباب بازی بهترین اسباب بازی برای کودک 3 ساله و بالای سه سال است، نحوه ی عملکرد آن با باتری بوده و قابلیت پخش صدا و روشن شدن چراغ های داخل فر و شعله های اجاق گاز را دارد.

بهترین اسباب بازی برای کودک بالای سه سال:

اسباب بازی ست آشپزخانه

ست آشپزخانه جزو سرگرم کننده ترین و بهترین اسباب بازی دخترانه است و می تواند اوقات خوشی را برای کودک دلبند شما رقم بزند.

اکثریت کودکان دختر به آشپزی کردن علاقمند هستند و دلشان می خواهد همچون مادرشان کارهای مرتبط با پخت و پز را انجام دهند.

اسباب بازی ست آشپزخانه بدون هیچ گونه خطر و کاملا ایمن می تواند امکان شبیه سازی آشپزی کردن را برای کودک شما ایجاد نماید.

این اسباب بازی دارای ظروف مختلف برای پخت و پز می باشد و امکان پخش موسیقی و روشن شدن چراغ  دارد و بهترین اسباب بازی برای کودک بالای 3 سال است.

ست آشپزخانه

اسباب بازی ست لوازم آرایشی

این روزها خانم ها وقت زیادی را برای زیبایی و آراستگی خود می گذارند و کودکان نیز دوست دارند به تبعیت از مادر و سایر خانم هایی که در اطراف خود می بینند از لوازم آرایشی استفاده کنند!

استفاده از لوازم آرایشی برای کودک خطرناک است و می تواند سلامتی او را به خطر بیاندازد اما خرید ست لوازم آرایشی می تواند بهترین اسباب بازی دخترانه در این روزها محسوب شود.

کودک می تواند با استفاده از اسباب بازی ست لوازم آرایشی حس آراستگی و زیبایی کند، همچنین اعتماد به نفس دختر کوچولوی شما با این اسباب بازی تقویت می شود.

اسباب بازی ست لوازم آرایشی برای کودکان بالای سه سال طراحی شده است و اجزای آن فاقد مواد مضر شیمیایی می باشد.

شما دوستان عزیز می توانید برای خرید بهترین اسباب بازی دخترانه از طریق سیسمونی شمیم اقدام نمایید.

سوالات متداول

در خرید اسباب بازی دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به طور کلی تفکیک جنسیتی در انتخاب اسباب بازی صحیح نیست ولی برخی از اسباب بازی ها با روحیات کودکان دختر یا کودکان پسر سازگاری بیشتری دارند. معمولا اسباب بازی های دخترانه از لطافت بیشتری برخوردار می باشند و دارای رنگ های روشنی همچون صورتی و قرمز هستند. بیشتر اسباب بازی های دخترانه مهارت های خانه داری، شغل های زنانه و رفتارهای مادرانه را به کودکان دختر می آموزند و با روحیات و با رفتارهای دخترانه سازگاری بیشتری دارند.

بهترین اسباب بازی دخترانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در خرید بهترین اسباب بازی دخترانه نباید تنها به ظاهر آن توجه داشته باشید و زیبایی آن را در نظر بگیرید، بلکه علاوه بر زیبایی باید به رنگ آمیزی و مهارت های آموزشی اسباب بازی توجه نمایید. اسباب بازی دخترانه باید بتواند در تقویت قوای جسمانی و ذهنی کودک تاثیرگذار باشد و مهارت های اجتماعی و شغلی را در آینده به کودک بیاموزد.

آیا کودک دختر می تواند با اسباب بازی های پسرانه همچون تفنگ و ماشین بازی نماید؟

برخی از خانواده ها از اینکه دختر کوچکشان با اسباب بازی های پسرانه بازی کند دچار نگرانی می شوند و اسباب بازی های پسرانه را برای دخترها خشونت آمیز می دانند که این تفکر قدیمی می باشد. کودک باید آزادانه اسباب بازی های خود را انتخاب نماید و در این زمینه محدودیتی نداشته باشد و اگر کودک دختر با اسباب بازی های پسرانه بازی کند یا برعکس هیچ خطری سلامتی جسمی و روحی کودک را تهدید نمی کند.

آیا اسباب بازی دخترانه گروه سنی خاصی دارند یا دختران کودک با هر اسباب بازی می توانند بازی کنند؟

فرقی نمی کند کودک شما دختر است یا پسر در هنگام خرید اسباب بازی باید به گروه سنی کودک خود توجه داشته باشید و به عنوان مثال بتوانید بهترین اسباب بازی برای کودک یک ساله یا بهترین اسباب بازی برای کودک دو ساله را خریداری نمایید. طراحان اسباب بازی براساس شکل ظاهری و قابلیت هایی که یک اسباب بازی دارد آن را براساس گروه های سنی کودکان تقسیم بندی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا