دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها

مطالعه ی راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها می تواند به شما والدین عزیزی که به تازگی خبر دوقلو بودن فرزندان خود را شنیده اید و می خواهید جهت خرید سیسمونی این دو فرشته ی کوچک اقدام کنید کمک بسیاری می کند.

تشخیص دقیق دو قلو یا چند قلو بودن نوزادان در هفته ی دهم تا چهاردهم بارداری پس از انجام سونوگرافی می باشد.

مطمئنا اگر شما هم در چنین شرایطی قرار گرفته اید و با انجام سونوگرافی متوجه شده اید که دو قلو یا چند قلو باردار هستید هیجان زیادی دارید.

البته پس از شنیدن خبر بارداری دو یا چند فرزند هیجان و استرس همزمان به سراغ پدرها و مادرهای عزیز می آید.

مادرها و پدرها از یک جهت خیلی خوشحال می شوند که همزمان می توانند دو یا چند فرزند داشته باشند و از طرف دیگر بخاطر نحوه ی تربیت و بزرگ کردن و شرایط مالی و مخارج فرزندان خود نگران می شوند.

مهمترین کاری که والدین باید در این شرایط انجام دهند خرید سیسمونی برای فرزندانشان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای کودکان پس از تولد است.

ما در ادامه ی این مقاله شما را با راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها آشنا خواهیم کرد.

اگر فرزندان شما بیشتر از دوقلو هستند شما می توانید با توجه به این راهنما برای خرید چند قلوهای خود نیز اقدام نمایید.

خریدن دو شیشه شیر برای دوقلوها

راهنمای خرید سیسمونی برای دوقلوها:

خرید سیسمونی یکی از شیرین ترین و لذت بخش ترین دوره های زندگی والدین است که با شور و حال خاصی اقدام به خرید وسایل مورد نیاز کودکی می کنند که ثمره ی زندگیشان است اما تاکنون او را ندیده اند!

والدین سعی می کنند بهترین و با کیفیت ترین وسایل را برای کودک خود تهیه کنند اما توجه به مسائل مالی هم بسیار مهم است و باید سیسمونی برای کودک خود تهیه کنند که متناسب با شرایط مالیشان باشد.

حال تصور کنید سونوگرافی مشخص کند که شما دو مسافر کوچک در راه دارید، در این شرایط مسئولیت بیشتری به عهده ی شما می باشد و باید برای دو کودک سیسمونی تهیه کنید.

با توجه به هزینه های بالای سیسمونی برخی مادر و پدرهای کم تجربه فکر می کنند باید از تمامی لوازم کودک دو عدد خریداری کنند و بابت همین موضوع نگران هزینه ها می شوند.

حق با شماست برای خرید برخی از لوازم کودک باید دو مورد خریداری کنید اما نیازی نیست از تمامی لوازم دو عدد تهیه کنید!

استفاده از برخی لوازم سیسمونی بصورتی است که دو کودک بطور همزمان از آنها استفاده نمی کنند، پس می توانید یک عدد خریداری کنید تا دو کودک از همان وسیله بصورت مشترک استفاده کنند.

خرید ظروف غذاخوری برای دوقلوها:

از هر ظرف غذاخوری همچون شیشه شیر، پستانک، لیوان آموزشی، سرلاک خوری، توری میوه خوری و … دو عدد برای کودکان خود خریداری کنید.

خرید ظروف غذاخوری مجزا احتمال انتقال باکتری ها و عوامل بیماری زا بین کودکان را کاهش می دهد و همچنین به کودکان می آموزد که باید از ظروف غذاخوری شخصی خود استفاده کنند.

بازی کردن دوقلوها

خرید اسباب بازی برای دوقلوها:

قبل از تولد دوقلوها در خرید اسباب بازی افراط نکنید، خرید چند اسباب بازی ساده برای بازی کردن بچه ها کافیست و نیازی نیست هزینه ی زیادی بابت اسباب بازی متقبل شوید.

اجازه دهید کودکانتان بزرگ شوند و اسباب بازی هایشان را خودشان انتخاب کنند.

برخی از کودکان دوقلو که یک جنسیت دارند یا همسان هستند دلشان می خواهد با یک نوع اسباب بازی سرگرم شوند اما برخی دیگر دلشان می خواهد در فروشگاه گردش کرده و اسباب بازی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

البته می توانید دو جغجغه برای دوقلوهای خود بخرید که همزمان بتوانید آنها را سرگرم کنید، اما از خرید دو روروئک، دو واکر و دو راکر و … پرهیز کنید زیرا ضروری نیستند و برخی کودکان اصلا از این وسایل استفاده نمی کنند.

خرید لوازم گردش و سفر برای دوقلوها:

خرید کالسکه دوقلو و 2 صندلی ماشین جزو ضروری ترین لوازمی است که باید در راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها به آن اشاره کنیم.

چون فرزندان شما دوقلو هستند گردش، تفریح، خرید کردن و پیاده روی با دو کودک بسیار مشکل است، خرید یک کالسکه دوقلو می تواند انتخاب مناسبی برای جابجایی کودکان شما باشد.

اما در مورد صندلی ماشین این موضوع متفاوت است، سلامتی و ایمنی کودکان شما بیشترین اهمیت را در مسافرت با اتومبیل دارد و باید دو صندلی ماشین برای اتومبیل شخصی خود خریداری نمایید.

ساک لوازم کودک و پارک بازی جزو لوازمی هستند که می توانند بصورت مشترک بین کودکان شما استفاده شوند و می توانید یک مورد خریداری کنید و برای دوقلوهای خود استفاده نمایید.

خرید کالسکه دوقلو برای دوقلوها

خرید وسایل بهداشت و حمام برای دوقلوها:

برخی لوازم بهداشت و حمام همچون صابون، شامپو، مینی واش، لوسیون، روغن بچه، وان و آسان شور، وسایل بازی حمام، دستمال مرطوب را می توانید یک عدد خریداری نمایید و برای هر دو کودک خود استفاده نمایید.

اما برخی از لوازم بهداشت و حمام همچون حوله، لیف و اسفنج، قصری و رابط توالت فرنگی با بهداشت و سلامت کودک در ارتباط هستند و نیاز است برای دوقلوهای خود 2 عدد خریداری نمایید.

خرید لوازم شخصی کودک برای دوقلوها:

دندانگیر، مسواک انگشتی، پوآر بینی، شانه و برس را باید برای دوقلوها بصورت جداگانه خریداری نمایید.

اما می توانید از یک زیرانداز تعویض و ست ناخن گیر مشترک برای کودکان خود استفاده نمایید، زیرا در یک زمان نیازی نیست که پوشک کودکان را عوض کنید یا ناخن های آنها را کوتاه کنید.

خرید لوازم اتاق کودک برای دوقلوها:

مطمئنا دوقلوهای شما از یک اتاق مشترک استفاده می کنند پس می توانید یک سری لوازم اتاق کودک همچون ساعت دیواری، آباژور و سطل و سبد اتاق کودک و … برای آنها تهیه نمایید.

اما برای خرید تختخواب و تخت کنار مادر قضیه فرق می کند، نوزادان در چند ماهه ی اول می توانند هر دو در یک تختخواب یا تخت کنار مادر مشترک بخوابند اما زمانی که بزرگتر شدند باید جهت خرید دو تختخواب برای آنها اقدام کنید.

تختخواب برای دوقلوها

راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها > خرید پوشاک:

تهیه ی پوشاک در راهنمای خرید سیسمونی دوقلوها جزو مسائل مهمی است که نباید در خرید آن قبل از تولد کودکان زیاده روی کنید.

زیرا شما هنوز جثه ی کودکان خود را ندیده اید، برخی از کودکان دوقلو که همسان نیستند جثه هایی کاملا متفاوت دارند و خرید لباس هایی با سایز یکسان برای آنها مناسب نیست.

در سیسمونی دوقلوها به خرید چندین دست لباس نوزادی بسنده کنید و سایر لباس ها را به پس از تولد آنها موکول کنید.

خرید سرویس رختخواب برای دوقلوها:

سرویس رختخواب جزو لوازمی است که باید از هر کدام دو عدد برای دوقلوهای خود خریداری نمایید، زیرا مادرها اصولا کودکان خود را همزمان می خوابانند تا بتوانند به کارهای خود برسند.

پس باید برای دوقلوهای خود 2 عدد سرویس رختخواب، 2 عدد قنداق فرنگی و 2 عدد پتو خریداری نمایید تا بتوانند بخوبی بخوابند و استراحت کنند.

البته برای اینکه راحت تر بتوانید به کودکان خود شیر بدهید می توانید بالش شیردهی که مخصوص دوقلوها است را خریداری نمایید و توسط آن شیردهی راحت تری داشته باشید.

بالش شیردهی برای دوقلوها

شما مادران عزیزی که در تجربه ی اول بارداری خود متوجه شده اید که دوقلو باردار هستید می توانید برای خرید سیسمونی دوقلوهای خود از راهنمایی کارشناسان سیسمونی شمیم کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا برای خرید سیسمونی کودکانم که دوقلو هستند باید از تمام لوازم دو عدد خریداری کنم؟

خیر، برخی لوازم همچون ناخن گیر، شامپو و صابون، اسباب بازی ها و ...هستند که می توانید بصورت مشترک برای نوزادان خود استفاده نمایید و نیازی نیست هزینه ی زیادی پرداخت کنید و دو عدد خریداری نمایید.

آیا لازم است برای دوقلوهای خود 2 عدد کالسکه خریداری کنم؟

خریدن 2 کالسکه ی مجزا برای دوقلوها منطقی نیست و اگر مادر بخواهد بصورت تنهایی دو فرزند خود را با دو کالسکه به بیرون منزل ببرد غیر ممکن است. کالسکه های دوقلو برای کودکان دوقلو طراحی شده اند و دارای دو بخش نشیمن هستند تا کودکان بصورت پشت سر هم، روبروی هم یا در کنار هم در کالسکه قرار بگیرند.

آیا برای خرید سیسمونی برای دوقلوها باید هزینه های زیادی پرداخت کنیم؟

وقتی قرار باشد از هر وسیله دو عدد برای کودکان خود بخرید طبیعی است که هزینه خرید سیسمونی برای دوقلوها نسبت به خرید سیسمونی برای یک کودک بیشتر می شود. اما باید مدیریت مالی داشته باشید و از خرید لوازم غیر ضروری خودداری کنید و از برخی لوازم که کودکان می توانند مشترک استفاده کنند یک مورد خریداری نمایید.

آیا خرید کریر برای سیسمونی دوقلوها لازم است؟

در بدو تولد می توانید به جای خرید صندلی ماشین و کالسکه دوقلو برای فرزندان خود دو کریر خریداری نمایید و هم در منزل و هم در ماشین و هم در گردش و تفریح استفاده نمایید. البته بخاطر داشته باشید که کریر تا یکسالگی کودکان شما کاربرد دارد و سپس باید برای خرید صندلی ماشین و کالسکه دوقلو اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا