دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کوله پشتی بچه گانه

شاید تاکنون به خرید کیف و کوله پشتی بچه گانه به دقت توجه نکرده باشید و ندانید که برای خرید کیف و کوله پشتی کودک باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

برخی خانواده ها در هنگام خرید لوازم کودک فقط زیبایی و شکل ظاهری آن را مدنظر قرار می دهند و به سایر موارد توجه نمی کنند.

اما باید بدانید اگر کیفی که برای کودک خریداری می کنید طبق اصول نباشد می تواند به کمر و کتف ها و ستون فقرات کودک فشار زیادی وارد کند.

حمل کیف های دستی برای کودک بسیار مشکل است و اگر کیف دسته دار برای کودک خود خریداری نمایید، در کمال تعجب خودتان باید مسئول جابجایی آن باشید!

بهترین کیفی که کودک خودش به راحتی می تواند آن را جا به جا کند کیف کوله پشتی است.

خرید کوله پشتی برای کودک می تواند مفهوم نظم و مسئولیت پذیری را به او بیاموزد تا وسایل شخصی خود همچون اسباب بازی و کتاب داستان، دفتر نقاشی و سایر وسایل خود را پس از استفاده جمع کند و در کیف خود قرار دهد.

وقتی کودک وسایل شخصی خود را در کوله قرار می دهد و برای رفتن به مهمانی و گردش و مهدکودک و … حمل می کند، اعتماد به نفسش نیز افزایش می یابد.

در ادامه با سیسمونی شمیم همراه باشید شما را با راهنمای خرید کوله پشتی بچه گانه آشنا کنیم.

برای خرید چمدان و کیف کودک کلیک نمایید.

خرید کوله پشتی بچه گانه

راهنمای خرید کوله پشتی بچه گانه:

رنگ های شاد:

از خریدن کوله پشتی هایی که رنگ های مات دارد پرهیز کنید، سعی کنید رنگ های شاداب و جذاب برای خرید کوله پشتی بچه گانه در نظر بگیرید.

اگر کودک شما در تاریکی هوا در بیرون از خانه رفت و آمد می کند می توانید برای او کوله پشتی شبرنگ خریداری نمایید  تا در تاریکی هوا بدرخشد.

طرح های جذاب:

سعی کنید کوله پشتی برای کودک خود خریداری نمایید که طرح های جذاب شخصیت های کارتونی داشته باشد و کودک از داشتن این کیف لذت ببرد.

کوله پشتی های بچه گانه تولید شده برند اوپس بسیار جذاب هستند و با طرح های شخصیت کارتونی حیوان که به شکل جغد، سنجاقک، حلزون، لاک پشت، سگ، جوجه تیغی، گربه، کفشدوزک و … هستند ارائه شده اند.

این گونه طرح ها کودکان را تشویق می کند تا کیف کوله پشتی خود را خودشان حمل کنند و اشتیاق بیشتری به جمع کردن و قرار دادن وسایل در کیف خود داشته باشند.

جنس روکش کیف:

جنس پارچه ای که کیف کودک با آن دوخته شده، بسیار پر اهمیت می باشد.

معمولا کوله پشتی های کودک با جنس های پارچه ای، فایبر گلاس و پلی استر تهیه می شوند.

اگر کودک شما در باران و برف در فضای آزاد رفت و آمد می کند و می خواهید از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری کنید، حتما توجه داشته باشید که جنس آن ضد آب باشد.

در صورتی که می خواهید کوله پشتی کودک وزن سبکی داشته باشد و با دوام باشد جنس فایبر گلاس مناسب است.

راهمای خرید کوله پشتی کودک

روش حمل با دسته یا کوله:

در هنگام خرید توجه داشته باشید که کوله پشتی بصورت همزمان دارای بند کوله ای و بند دستی باشد تا کودک بنا به سلیقه ی خود و هر طوری که راحت است در شرایط مختلف بتواند آن را حمل نماید.

وزن سبک:

در هنگام خرید حتما به وزن کوله پشتی توجه کنید که سبک باشد.

اگر وزن کوله سنگین باشد و کودک بخواهد در آن وسایلش را قرار دهد، جابجایی آن برای کودک سخت می شود.

ولی اکثریت کیف های کودک با وزن های سبک عرضه می شوند که وقتی کودک وسایل خود را در آن قرار داد وزنش متناسب شود و فشار زیادی به شانه ها و کمر کودک وارد نکند.

وزن یک کوله ی استاندارد برای کودک باید 10 تا 15 درصد وزن او باشد

به عنوان مثال اگر وزن کودک 20 کیلوگرم است، وزن کوله پشتی او باید در حدود 2 تا 3 کیلوگرم باشد.

روش باز و بسته کردن:

آسان ترین روش باز و بسته کردن درب کیف کوله پشتی کودک استفاده از زیپ است.

زیپی که راحت باز و بسته شود و از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار باشد به کودک کمک می کند تا خودش وسایلش را در کیفش قرار دهد.

برخی کیف ها دارای چسب یا دکمه برای باز و بسته شدن دربشان هستند که استفاده از این کیف ها برای کودک مشکل است.

خرید کوله پشتی بچه گانه اوپس

ابعاد کوله:

اگر سایز کوله پشتی بیش از حد بزرگ باشد وسایل زیادی در آن قرار می گیرد و جابجایی آن برای کودک مشکل می شود و فشار زیادی به مهره های کمر کودک وارد می کند.

در انتخاب کوله پشتی کودک دقت داشته باشید که با جثه ی کودک تناسب داشته باشد.

بندهای کوله:

بندهای کوله باید قابلیت تنظیم داشته باشند و سایز آن را بتوانید متناسب با جثه ی کودک تنظیم نمایید.

همچنین بندهای کوله باید حالت اسفنجی داشته باشند تا فشار کوله را بگیرند و قسمت های شانه و کتف کودک را بیش از حد خسته نکنند.

از خرید کوله هایی که تنها یک بند دارند برای کودک بپرهیزید چون فشار زیادی را به یک سمت بدن کودک وارد می کنند.

چرخ دار:

برخی از کوله پشتی ها علاوه بر بند کوله ای و دستگیره دارای چرخ می باشند و کودک می تواند همچون یک چمدان دسته ی آن را بگیرد و توسط چرخ هایی که دارد کوله را حمل نماید.

روش تمیز کردن:

اگر کودک شما برای مهدکودک یا گردش و تفریح هر روز از کوله پشتی خود استفاده می کند، پس زود کثیف می شود.

در هنگام خرید باید توجه کنید که روش تمیز کردن آن راحت باشد.

برخی از کوله پشتی ها با یک دستمال مرطوب به سرعت تمیز می شوند و اگر خیلی کثیف شده باشد می توانید آن را با آب گرم و مایع شوینده بخوبی بشویید.

سوالات متداول

برای خرید کوله پشتی بچه گانه باید به چه مواردی توجه کنیم؟

کوله پشتی هایی با رنگ های شاد و طرح های جذاب برای کودک خریداری کنید، به روکش کیف توجه کنید که از پارچه ای مرغوب استفاده شده باشد و ضد آب باشد. وزن کیف باید سبک باشد تا کودک به راحتی بتواند آن را بر روی کتف های خود بیاندازد و حمل کند، روش حمل نمودن کیف بسار مهم است که دارای بندهای کوله پشتی یا دستگیره است یا بر روی یکی از شانه های کودک قرار می گیرد. ابعاد آن بسیار مهم است که با سایز بدن کودک هماهنگی داشته باشد، باید به راحتی قابل تمیز کردن باشد، اگر چرخ داشته باشد کودک راحت تر می تواند آن را جا به جا نماید.

خرید کیف کوله پشتی نسبت به کیف های دستی برای کودک چه مزیتی دارد؟

وقتی برای کودک کیفی خریداری می کنید که فقط قابلیت حمل با یک دست را دارد، بدن کودک به همان سمت متمایل شده و با مرور زمان بدن کودک به یک سمت مایل می شود و فشار زیادی را به یک سمت بدن کودک وارد می کند. کوله پشتی با دو بندی که در قسمت پشت خود دارد، در قسمت پشت کمر و کتف های کودک قرار می گیرد و وزن آن بر دو سمت بدن کودک تقسیم می شود و به ستون فقرات کودک فشار وارد نمی کند.

خرید کوله پشتی چه مزیت هایی می تواند برای کودک داشته باشد؟

کودک وسایل خود را بصورت مستقل جمع کرده و در کیف خود قرار می دهد و یاد می گیرد که مسئولیت پذیر باشد و نظم و ترتیب را می آموزد و وسایلش را خودش جمع می کند و در کیفش قرار می دهد. اعتماد به نفس کودک افزایش یافته و همچون بزرگترها می تواند مستقل کارهای جمع کردن وسایل خود را انجام دهد و خودش کوله پشتی حاوی وسایل شخصی اش را حمل نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا