دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید لباس سیسمونی نوزاد

پوشاندن لباس راحت بر تن نوزاد موجب آرامش و خرسندی او می شود، پس یکی از موارد ضروری که هنگام خرید سیسمونی باید به آن توجه داشته باشید خرید لباس نوزادی است.

لباس نوزاد باید دارای کیفیت مرغوب باشد و کودک در آن احساس راحتی کند و پس از شست و شو رنگ و شکل ظاهری خود را از دست ندهد و …

در ادامه با شمیم بی بی همراه باشید تا شما را با راهنمای خرید لباس سیسمونی نوزاد آشنا کنیم.

من جزو کسانی بودم که قبل از اینکه طعم شیرین مادر شدن را بچشم پشت ویترین فروشگاه های سیسمونی می ایستادم و تایم های طولانی لباس های نوزادی را نگاه می کرد و از طرح و رنگ های آن لذت می بردم.

همیشه کودکم را همچون یک عروسک کوچولو تصور می کردم که لباس نوزادی پوشیده و در آن لباس احساس راحتی و آرامش می کند و در خواب ناز به سر می برد.

متن بالا گوشه ای از صحبت های مادری است که در دوران بارداری به سر می برد و قصد دارد برای فرزندش لباس سیسمونی نوزاد خریداری کند اما نمی داند در هنگام خرید باید چه نکاتی را مدنظر قرار دهد و فقط از خرید لباس نوزادی به زیبایی و شکل ظاهری آن توجه می کند.

برای مشاهده و خرید لباس نوزادی کلیک نمایید. 

خرید لباس سیسمونی نوزاد

ویژگی های لباس نوزاد:

جنس لباس:

مهمترین نکته ای که هنگام خرید لباس نوزاد باید مدنظر داشته باشید جنس آن است.

جنس لباس باید از الیاف طبیعی نخ پنبه ای و نرم و لطیف تهیه شده باشد.

لباس هایی که دارای درصدی پلاستیک هستند در تماس با پوست کودک التهاب ایجاد می کنند.

به درزها، یقه، کشباف لبه های دست، پا، کمر شلوار دقت داشته باشید که به بدن نوزاد فشار وارد نکند و موجب آزردگی و خراش پوست نوزاد نشود.

اندازه لباس:

اگر قبل از تولد فرزندتان می خواهید برای خرید لباس اقدام کنید شما که نوزادتان را ندیده اید و حدس زدن راجع به سایز فرزندتان کار بسیار سختی است!

اما معمولا اکثریت نوزادان با یک محدوده وزنی ثابت متولد می شوند، لباس های تکه ای نوزادی دارای سایز 0 هستند که معمولا از بدو تولد تا 3 ماهگی قابل استفاده هستند.

اگر وزن فرزند شما بالا است می توانید لباس هایی با سایز 1 که برای نوزادان 3 تا 6 ماه است برای او خریداری نمایید.

برای نوزادانی که نارس هستند و کم وزن متولد می شوند می توانید سایز 00 خریداری نمایید.

معمولا لباس های نوزادی از بدو تولد تا 2 سال در سایزبندی های 00 تا 4 عرضه می شوند.

سایز 00 برای نوزادان نارس با وزن کم، سایز 0 برای نوزادان از بدو تولد تا 3 ماه، سایز 1 از 3 ماه تا 6 ماه، سایز 2 از 6 ماه تا 12 ماه، سایز 3 از 12 تا 18 ماه و سایز 4 از 18 تا 24 ماه می باشد.

تعداد لباس:

پیشنهاد ما این است که قبل از بدنیا آمدن نوزاد از خرید لباس های متعدد برای او پرهیز کنید زیرا نوزاد به سرعت در حال رشد است و خرید لباس ها خیلی سریع برای کودک کوچک می شود!

البته اگر روزی چندین بار لباس نوزاد را تعویض می کنید و مداوم در حال شست و شوی لباس های فرزند خود هستید به تعداد لباس بیشتری نیازی دارید.

خرید لباس تکه ای نوزادی

انواع لباس نوزاد:

برای اینکه برای خرید لباس نوزادی اطلاعات بیشتری داشته باشید در زیر شما را با انواع لباس نوزاد آشنا خواهیم کرد:

بهترین لباس های نوزادی که دارای اقلام زیادی هستند و اگر از یک مجموعه آنها را خریداری نمایید دارای طرح ها و رنگهای مشابه هستند که می توانید آنها را برای نوزاد ست کنید، لباس های تکه ای نوزادی هستند.

این لباس ها شامل موارد زیر هستند:

شورت نوزادی:

شورت در دو مدل عینکی و پادار برای نوزادان عرضه شده است:

شورت های عینکی در قسمت پا دارای کشباف نرم هستند و باعث می شوند پوشک حرکت نکند و از نفوذ ادرار به لباس کودک جلوگیری می کند.

شورت پادار که شلوارک نیز نامیده می شوند و بصورتی تکی همراه با یک تیشرت می توان در فصل تابستان بر تن نوزاد پوشاند.

بادی نوزادی:

بادی نوزادی یا زیرپوش زیردکمه دار در سه مدل رکابی، آستین کوتاه و آستین بلند ارائه می شوند.

بادی های نوزادی در فصل تابستان بصورتی تکی بر تن کودک پوشانده می شوند اما در فصل زمستان حکم زیرپوش را دارند.

بادی ها برای خواب و استراحت کودک مناسب هستند و در قسمت ما بین پا دارای دکمه هستند که تعویض پوشک کودک را آسان می کنند.

بلوز نوزادی:

بلوزهای نوزادی به دو صورت بلوز آستین کوتاه (تیشرت) و بلوز آستین بلند عرضه می شوند.

یکی از مشکلات مادران جوان در هنگام تعویض لباس نوزاد این است که سر کودک در هنگام تعویض لباس در یقه گیر می کند و موجب آزردگی و گریه نوزاد می شود.

در هنگام خرید لباس نوزادی توجه داشته باشید که بلوزها در قسمت یقه دارای دکمه باشند تا تعویض بلوز برای مادر و کودک راحت شود.

شلوار نوزادی:

شلوارهای کمر کش دار برای نوزاد خود خریداری نمایید که قسمت کشباف آن نرم باشد و کمر کودک را تحت فشار قرار ندهد.

این گونه شلوارها به دلیل داشتن کمرکش دار معمولا تا دو سه ماه بیشتر برای نوزاد قابل استفاده هستند. (کش می آیند.)

کلاه نوزادی:

کلاه های نوزادی که در مجموعه های لباس تکه ای هستند در سه مدل شیطونی، بند دار و گرد ارائه می شوند.

شما می توانید بر حسب سلیقه ی خود برای گرم نگه داشتن سر کودک یکی از این کلاه ها را خریداری نمایید.

اگر فرزند شما در فصل زمستان بدنیا آمده این کلاه ها برای داخل منزل مناسب هستند و برای خارج از منزل باید کلاه بافت یا پشمی خریداری نمایید.

خرید لباس برای سیسمونی نوزاد

سرهمی نوزادی:

خرید سرهمی نوزادی راحت ترین لباس برای خواب راحت و بازی کردن فرزند دلبند شما می باشد.

سرهمی ها معمولا در قسمت جلو تا پایین پاها دارای دکمه هستند که امکان تعویض راحت لباس و تعویض راحت پوشک را فراهم می کنند.

همچنین برخی از سرهمی ها در قسمت سرشانه نیز دارای دکمه هستند که از گیر کردن سر نوزاد در سرهمی جلوگیری می کند.

اگر فرزند شما در فصل های سرد سال متولد شده می توانید برای او سرهمی بافت یا پشمی خریداری نمایید تا بدن ضعیف کودک را از سرما محافظت کند.

جوراب یا پاپوش:

برای گرم نگه داشتن پاهای کودک استفاده می شود و پاهای نوزاد را از خطر گزیدگی حشرات نیز مصون نگه می دارد.

توجه داشته باشید جوراب یا پاپوش کش سفت و محکمی نداشته باشد و پوست پای نوزاد را در دچار التهاب نکند.

دستکش نوزاد:

از سرد شدن دست های نوزاد در فصل های سرد سال جلوگیری می کند و ناخن های تیز نوزاد را می پوشاند و اجازه نمی دهد نوزاد با ناخن های تیزش پوست صورتش را زخمی کند.

راهنمای خرید لباس نوزاد:

اول به جنس لباس نوزاد توجه داشته باشید که از الیاف طبیعی تهیه شده و نرم، نخ پنبه ای و ضد حساسیت و ضد تعریق باشد.

لباس راحت برای نوزاد خریداری نمایید که نه تنگ باشد و به بدن نوزاد بچسبد نه گشاد باشد و در بدن نوزاد بپیچد، لباس های تنگ یا گشاد می تواند موجب بی قراری نوزاد و آزردگی او شود.

زیرپوش رکابی، آستین کوتاه یا آستین بلند فرقی نمی کند توجه داشته باشید زیر دکمه دار (بادی) باشد تا از سرما خوردن قسمت کمر و پهلوهای کودک جلوگیری کند.

به راحت باز و بسته شدن لباس توجه داشته باشید، لباس نوزاد در طول روز بارها و بارها بخاطر تعویض پوشک و کثیف شدن از تن نوزاد خارج می شود پس باید دکمه دار باشد و به راحتی قابل باز و بسته شدن باشد.

خرید لباس نوزادی

از خرید لباس های نوزادی که زیپ دار هستند پرهیز کنید زیرا زیپ می تواند به پوست لطیف کودک آسیب وارد کند.

برای نوزاد لباس هایی با رنگ شاد خریداری نمایید که روحیه او را تقویت کند، خرید لباس سفید اولویت دارد پس از رنگ سفید می توانید رنگ های روشن سبز، آبی، صورتی، لیمویی و … خریداری نمایید.

پس از خرید لباس نوزاد آنها را بشویید سپس بر تن کودک بپوشانید زیرا بدن نوزادان بسیار حساس است و شما نمی دانید لباس ها با چه افراد و چه جاهایی در تماس بوده اند.

مجموعه های چند تکه ای برای نوزاد خریداری نکنید، شما می توانید هر تکه ای که استفاده بیشتری دارد را بصورت جداگانه خریداری نمایید.

از خرید لباس های مهمانی متعدد برای نوزاد پرهیز کنید، زیرا در دوران نوزادی کمتر پیش می آید که شما و فرزندتان در مهمانی حضور پیدا کنید و از طرفی رشد نوزاد سریع است و لباس ها بلا استفاده برای کودک کوچک می شود!

متناسب با فصل بدنیا آمدن نوزاد لباس بخرید، بهترین زمان برای خرید لباس نوزادی پس از مشخص شدن زمان زایمان می باشد.

برند لباس نوزادی:

اگر فروشگاه مناسبی برای خرید سیسمونی در نظر بگیرید، فروشندگان و کارشناسان این مجموعه شما را راهنمایی خواهند کرد تا انتخاب بهتری برای خرید لباس نوزاد داشته باشید. 

سیسمونی شمیم 20 سال است که در زمینه لوازم مورد نیاز سیسمونی نوزاد و کودک فعالیت می کند و جزو بهترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان لباس نوزادی است.

لباس های نوزادی تکه ای شمیم که با برند شمیم تولید می شوند و لباس های نوزادی تولید شده توسط برندهای تیک تاک، پاریز، پولونیکس، نیلی و … گوشه ای از محصولات لباس نوزادی است که این مجموعه عرضه می کند.

سوالات متداول

در خرید لباس سیسمونی نوزاد باید به چه مواردی توجه کنیم؟

جنس لباس که از الیاف نخی و ضد حساسیت باشد و آسیبی به پوست لطیف نوزاد وارد نکند، اندازه لباس که متناسب با جثه ی نوزاد باشد، از خرید تعداد لباس نوزادی زیاد قبل تولد نوزاد پرهیز کنید، به روش شستشوی لباس نوزاد و قابل شستشو بودن لباس ها با ماشین لباسشویی دقت کنید، به رنگ و طرح لباس های نوزادی توجه داشته باشید.

انواع لباس نوزادی شامل چه اقلامی می شود؟

لباس نوزادی اکثرا بصورت تکه ای شامل شورت، بادی، بلوز، شلوار، کلاه، مانتو نوزادی ،سرهمی، جوراب یا پاپوش و دستکش و ... عرضه می شود.

آیا توجه به برند در خرید لباس نوزادی تاثیر دارد؟

شما در درجه ی اول باید کیفیت و جنس پارچه لباس را بررسی کنید و سایر مواردی که در خرید لباس نوزاد مهم است را نیز در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید نمایید. برندهای مطرح تولید کننده لباس نوزادی به کیفیت پارچه و دوخت و روش شستشو و راحتی کودک اهمیت می دهند. فروشگاه اینترنتی شمیم عرضه کننده لباس های نوزادی با برندهای پاریز، تیک تاک، پولونیکس، نیلی و ... می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا